LA LIGA / 27. KOLO

Atletiko slavio, Savić ušao sa klupe, golman Betisa ušao u istoriju

Poslije tri uzastopna meča bez pobjede u svim takmičenjima fudbaleri Atletiko Madrida vratili su se trijumfima. Danas je na stadionu Vanda Metropolitano pao Betis, 2:1. Crnogorski fudbaler, Stefan Savić, ušao je 86. minutu da očvrsne bedem ispred Jana Oblaka.

Izabranici Čola Simeonea uz dosta sreće su došli do prednosti u osmom minutu. Nakon centaršuta Memfisa Depaja lopta se poslije pravog rikošeta odbila u gol od golmana Ruija Silve.

U 28. minutu Silva je napravio penal nad Alvarom Moratom. Španski napadač je uzeo loptu da šutira, ali ga je Portugalac pročitao i tako ispisao istoriju. Silva je postao prvi golman koji je postigao autogol, napravio penal i odbranio isti u jednoj utakmici La Lige najmanje od sezone 2003/04.

Ipak, minut prije kraja poluvremena Morata se iskupio za ovaj promašaj. Depaj je oštro šutirao sa 17-18 metara, Rui Silva je samo odbio, a na pravom mjestu našao se napadač domaćih.

Betis je u 62. minutu uspio da ovaj meč ponovo učini živim. Previše su se poigravali pred svojim golom igrači Atletika. Gosti iz Sevilje oduzeli su im loptu koja je došla kod Vilijama Karvalja na nekih 20 metara od gola. Portugalski vezista prelijepo je plasirao u mrežu Oblaka.

Atletiko je uspio da se odbrani do kraja i dođe do važne pobjede u borbi za jedno od prva četiri mjesta na tabeli.

Viljareal – Granada 5:1