Atomski fudbal, Gvardiolu zaustavio momak kojeg je “izmislio”

Trenutak kada Palmer pogađa penal za 4:4 (Foto: John Walton/Pixsell)

Šta ovo bi? Šta smo ovo gledali u Londonu večeras? Atomski fudbal, nevjerovatni tempo tokom cijelog meča, osam golova i na kraju remi. Čelsi i Mančester siti odigrali su najbolju utakmicu u sezoni i podijelili bodove u 12. rundi Premijer lige – 4:4.

Najbolje da krenemo od početka, jer svega je bilo na Stemford Bridžu.

Poveli su gosti nakon gola Erlinga Halanda sa penala u 25. minutu. Nakon svega što smo gledali ove sezone od Čelsija koji se mnogo puta mučio na istom stadionu, možda je neko očekivao da će se aktuelni šampion Engleske prošetati. Međutim…

Čelsi je za samo 12 minuta stigao do preokret – prvo je pogodio Tijago Silva (postao tek četvrti igrač sa 39 i više godina koji su postizali gol u Premijer ligi), a onda i Rahim Sterling. U smiraj prvog dijela Manuel Akanđi je izjednačio na 2:2.

Kako je završio prvo, tako je počeo drugo poluvrijeme – ponovo je pogodio Haland koji je stigao do 36. ligaškog meča (uključujući i Borusiju Dortmund) na kojem je postigao dva i više gola.

Novo izjednačenje Čelsiju donio je Nikolas Džekson, a u 86. minutu vidjeli smo gol za koji su svi mislili da će odlučiti i staviti tačku na ovu ludu vrtešku. Rodri je šutirao, lopta se odbila i završila u golu.

Činilo se da je to to, ali onda 95. minut i nepažnja Rubena Dijaša koji je skrivio penal, a loptu je uzeo momak kojeg je “izmislio” Pep GvardiolaKol Palmer.

Mladi Englez je do prošlog ljeta bio član Sitija, španski stručnjak ga je ubacio u vatru, a onda procijenio da mu nije potreban i prodat je Čelsiju za 45 miliona eura.

Hladnokrvno je pogodio Palmer sa bijele tačke i konačno stavio na nevjerovatnu utakmicu. Najbolju ove sezone.