Autogol liga

Tresle su se mreže u prva dva meča nedjeljnog programa 16. kola Prve lige, ali su sva tri pogotka bila autogolovi! Lider Dečić je slavio u Pljevljima 1:0 (1:0), dok su Arsenal i Budućnost remizirali po lošem, blatnjavom terenu u Tivtu – 1:1 (0:1).

U tivatskom parku su Tobžije su prve zaprijetile, već u trećem minutu. Damjan Mugoša je centrirao sa lijeve strane, Boban Đorđević zakasnio.

Pet minuta kasnije je na drugoj strani nakon duplog pasa Ognjena Gaševića i Milana Vukotića, Tonći Mujan šutirao sa 15 metara, Dušan Puletić odbranio.

Igrao se 16. minut kada je Mujan prevario Vladimira Kašćelana kod desnog kornera, nisko centrirao, a Đorđević nespretno intervenisao i pogodio svoju mrežu.

Pokušao je napadač domaćih da se iskupi četiri minuta kasnije. Nakon centaršuta Luke Maraša, glavom je pogodio prečku, iz odbitka je šutirao Mugoša, Đorđije Pavličić odlično odbranio.

U prvom minutu sudijske nadoknade viđena je po jedna stopostotna šansa na obje strane. Prvo je Argentinac u redovima ekipe Milije Savovića, Hulijan Montenegro, šutirao iskosa, Pavličić odbranio, da bi na drugoj strani nakon pogrešne procjene defanzivaca Tivćana i dobrog pasa po zemlji Luke Mirkovića, Petar Grbić izašao sam pred Puletića, koji je iz tog duela izašao kao pobjednik.

Domaći su izjednačili u 53. minutu. Montenegro je centrirao sa lijeve strane, Vukotić u želji da izbije loptu glavom, matirao svog golmana.

Pet minuta kasnije je pokušala je da uzvrati Budućnost. Marko Mrvaljević je predriblao Radula Živkovića na desnoj strani kaznenog prostora, šutirao po zemlji, Puletić odbranio.

U 63. minutu majstorija vunderkinda u sastavu Milenkovićeve ekipe, Vasilija Adžića. Tinejdžer plavo-bijelih je petom ostavio loptu Grbiću, kapiten šutirao po zemlji, Puletić odbranio nogom koja mu je srećom ostala na zemlji, iako je već krenuo na drugu stranu.

Pokušavali su i domaći. Udarac Đorđevića glavom završio je preko prečke, dok je udarac Aleksandra Macanovića iz neposredne blizine sa lijeve strane odbranio Pavličić.

U sudijskoj nadoknadi utakmice Macanović je igao rukom u svom šesnaestercu, ali nije sankcionisan.

Nikićeva mreža netaknuta (Foto: FSCG)

Dečić je pod Golubinjom slavio minimalnu pobjedu, ikao je Rudar u drugom poluvremenu bio bolji rival.

Trenutak odluke desio se na isteku pola sata igre. Andrija Bulatović je bio neoprezan na desnoj strani u blizini svog šesneasterca, Stefan Milić je osvojio loptu oštro šutirao, Aleksa Golubović uklizao u želji da izblokira pokušaj defanzivca Tuzana, ali je na svoju žalost samo podigao loptu tako da Stojan Vukčević nije mogao da interveniše.

Pljevljaci su nakon odmora krenuli na sve ili ništa, ujedno ostavivši gostima prostore za kontranapade. Upravo je iz jednog u 57. minutu iskusni Draško Božović sa desne strane poslao dijagonalu i pogodio stativu.