Azuri preko Holandije do trećeg mjesta u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Italije slavila je u utakmici za treće mjesto u Ligi nacija protiv selekcije Holandije rezultatom 3:2.

Bila je ovo još jedna loša partija izabranika Ronalda Kumana, koji su kao domaćini dočekali ovaj završni turnir. Spominjali su da idu na titulu, a na kraju ih je dočekao hladan tuš, čak sedam primljenih golova u dvije utakmice i posljednje mjesto na turniru.

Još jednom su se pokazale sve defanzivne mane Lala. Već u šestom minutu Dimarko je pogodio mrežu domaćih.

Prednost Azura duplirana je u 20. minutu kada je Bajloua savladao Fratezi.

U drugo poluvrijeme Holanđani su izašli mnogo odlučnije. Izvršili su jak pritisak na odbranu Azura, a napadi su im se isplatili u 68. minutu. Bergvajn je primio loptu na nekih 6-7 metara od gola, izbacio jednog igrača Italije i pogodio Donaruminu mrežu.

Međutim, hladan tuš samo pet minuta kasnije. Kijeza je izdriblao Van Dajka i ponovo vratio dva gola prednosti svom timu.

Nisu se Lale predale do kraja, ali su uspjeli samo da ublaže poraz na 3:2 golom Đinija Vajnalduma.