BUNDESLIGA / 21. KOLO

Bajer je spreman da preuzme Bajernov tron

Fenomenalni Bajer Leverkuzen sa 3:0 je matirao Bajern Minhen u 21. kolu Bundeslige.

Mašinerija Ćabija Alonsa počela je vrlo brzo da pritiska Bajern, a to se isplatilo u 18. minutu. Prethodno veliku šansu su imali Farmaceuti, ali je loptu u aut poslao Upamekano. Upravo iz tog auta izrodio se gol Bajera. Robert Andrih je ubacio loptu po zemlji, a na drugoj stativi potpuno usamljen je ostao Josip Stanišić, bivši igrač Bajerna, koji je rutinski realizovao veliku priliku u kojoj se našao.

Poslije samo pet minuta igre u drugom poluvremenu Bajer je duplirao vođstvo. Tela je odlično proigrao Alehandra Grimalda koji je zakucao loptu u mrežu Manuela Nojera za veliko slavlje krcate BajArene.

Konačni udarac Bavarcima zadao je Žeremi Frimpong u posljednjem minutu nakon što je fantastično istrčao kontru i pogodio praznu mrežu Bajerna sa nekih 30 metara s obzirom da je Manuel Nojer istrčao na korner.

Augzburg – RB Lajpcig 2:2