Bajern drži korak za Bajerom

Nisu navikli fudbaleri minhenskog Bajerna da jure za nekim u Bundesligi, ali ove sezone su u upravo takvoj situaciji. Bajer Leverkuzen pokazuje ozbiljan nivo, a šampion mora da pobjeđuje kako bi ostao u šampionskoj trci.

Danas su na Alijanc Areni nadigrali Štutgart sa 3:0.

Nije se igralo ni dva minuta, a mreža Švaba se već zatresla. Prvo su pogriješili na sredini, a potom i u odbrani fudbaleri Štutgarta, a to je iskoristio Liroj Sane oduzeo loptu i nesebično asistirao Hariju Kejnu koji trese praznu mrežu.

Do kraja prvog poluvremena Bavarcima su poništena dva gola zbog ofsajda, a nesuđeni strijelci bili su Tomas Miler i Kim MinJae.

Ipak, u drugom dijelu igre postizali su golove koji su bili regularni. U 55. minutu Sane je izveo slobodan udarac iz skraćenog kornera, Kim je dodao glavom, a ponovo je strijelac bio Kejn. Konačnih 3:0 postavio je Kim u 63. minutu.

Nešto ranije danas Bajer Leverkuzen je nadigrao Ajntraht Frankfurt sa rutinskih 3:0. Poveli su preko Bonifejsa u prvom poluvremenu, a dokrajčili u protivnika u drugom poluvremenu preko Frimponga i Virca.

Frajburg – Keln 2:0