Bajern i Borusija u petoj brzini nastavili šampionsku trku

Uzbudljiva trka za šampiona Njemačke nastavljena je danas.

Bajern Minhen je na svojoj “Alijanc areni” demolirao ekipu Šalkea – 6:0. Od prvog minuta Bavarci su nametnuli svoj ritam igre i do poluvremena vodili golovima Milera i Kimiha. U nastavku su momci Tomasa Tuhela ubacili u brzinu više, a redom su pogađali Gnabri (dva puta), Tel i Mazraui.

Prvi pratilac aktuelnog prvaka, Borusija Dortmund sigurno je nastavila svoju potjeru i održala se u igri.

Popularni Milioneri deklasirali su na svom terenu imenjaka iz Menhegladbaha – 5:2. Posebno impresivno je bilo prvo poluvrijeme nakon kojeg su domaći vodili sa 4:0. U nastavku su dopustili gostima da postignu dva gola, ali je petarda na “Signal Iduna Parku” odjeknula u drugom minutu nadoknade poslije gola Rejne.

Dva kola prije kraja Bajern ima samo bod više od Borusije.

U 33. rundi Bajern dočekuje nezgodni RB Lajpcig dok Borusija gostuje Augzburgu. Drama bi trebala da doživi svoj vrhunac u poslednjem, 34. kolu – Bajern gostuje Kelnu, a Borusija dočekuje Majnc.