LIGA ŠAMPIONA / OSMINA FINALA

BAJERN – LACIO 3:0 Kejn okončao evropsku avanturu Marušića i Lacija

Iako su u prvom meču razočarali fudbaleri Bajerna iz Minhena večeras su bili na visini zadatka. Bavarci su sa 3:0 ispratili kući Lacio i sa ukupnih 3:1 obezbijedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Crnogorski reprezentativac, Adam Marušić, odigrao je cijeli meč.

Od prvog momenta Bavarci su krenuli jako. Htjeli su što prije doći do pogotka koji bi ih vratio u rezultatski egal. Liroj Sane je u šestom minutu šutirao sa nekih 15-16 metara, ali pravo u Ivana Provedela, golmana Lacija.

Uprkos velikom pritisku Bajern nije uspijevao da probije bedem defanzivno orijetisanog tima Maurisija Sarija. Najveću šansu za gol vidjeli smo u 36. minutu i to ju je imao Ćiro Imobile. Nakon centaršuta sa lijeve strane potpuno sam je ostao iskusni napadač na nekih šest metara od gola Manuela Nojera, ali je potpuno nekarakteristično šutirao pored gola.

Kazna je stigla samo tri minuta kasnije. Rafael Gereiro je loše šutirao nakon povratne lopte, ali na njegovu sreću na pravom mjestu bio je Hari Kejn koji se bacio i glavom zatresao mrežu gostiju.

Već do poluvremena tim Tomasa Tuhela došao je do 2:0. Matijas de Liht je odlično iz voleja šutirao nakon kornera, a Tomas Miler je iskusno samo postavio glavu, okrznuo loptu, promijenio joj smjer i zatresao mrežu Nebeskoplavih za veliko slavlje na Alijanc areni.

Meč, a i dvomeč, riješen je u 66. minutu. Liroj Sane je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Provedel je odbio, ali na njegovu žalost pravo na nogu Kejna koji ove prilike ne propušta. Za englesku gol mašinu ovo je 33. gol u isto toliko nastupa ove sezone u dresu Bajerna.

Bajern Minhen – Lacio 3:0 (ukupno 3:1)