Bajern preživio istanbulski pakao

Očekivao se vatromet u okršaju Galatasaraja i Bajerna i zaista se dogodio. Atomski fudbal je viđen u Istanbulu, a bolje se snašao Bajern i slavio sa 3:1 i tako nanio Turcima prvi poraz u sezoni u okviru trećeg kola grupe A Lige šampiona.

Bavarcima je ovo 37 utakmica zaredom bez poraza, a ukupno 16 trijumf u nizu u grupnoj fazi Lige šampiona što je apsolutni rekord.

Rezultat koji definitivno ne prikazuje realno stanje na terenu. Ipak, krenimo redom.

Nakon samo osam minuta igre odbrana Galatasaraja bila je otključana. Sane je asistirao, a Kingsli Koman je ostao sam i pospremio loptu iza Fernanda Muslere.

Nije to poklebalo domaćine. Krenuli su jako u napad nošeni zapaljivom atmosferom sa tribina. Nagrada je stigla u 30. minutu kada je penal koji je skrivio Kimih realizovao Mauro Ikardi i to popularnom panjenkom.

Galata je uraganski otvorila drugo poluvrijeme. Šanse su se ređale, činilo se da je Bajern na konopcima i da gol “visi u vazduhu” i onda jedna hirurški precizna akcija momaka Tomasa Tuhela u 73. minutu. Musijala je dobio puno prostora u kaznenom prostoru turskog kluba, podigao je glavu, pronašao Harija Kejna koji je zatresao mrežu i vratio vođstvo svom timu.

Pobjedu Bavaraca u 79. minutu potpisao je odlični Džamal Musijala.

U drugom meču koji je krenuo u terminu od 18.45 časova Inter je sa 2:1 savladao RB Salzburg u trećem kolu grupe D Lige šampiona. Poveli su Nerazuri u 19. minutu preko Aleksisa Sančeza. Izjednačenje Austrijancima donio je Glokh u 57. minutu, ali je prednost Interu i konačnu pobjedu samo sedam minuta kasnije sa penala donio Hakan Čalhanoglu.