BUNDESLIGA / 28. KOLO

Bajern vodio 2:0 i na kraju izgubio, Bajer na +16

Kimih u nevjerici. (Photo: Harry Langer/DeFodi Images/DEFODI/Pixsell)

Bundesliga je ove sezone bila uzbudljivija nego ikada. Međutim, čini se da, ako do danas nije bilo jasno, poslije današnjih mečeva jeste – Bajer Leverkuzen će biti novi šampion Njemačke. Uostalom i prije ovog kola Tomas Tuhel se predao i javno rekao da Bajern ne može do titule.

Bavarci su, čisto da potvrde tu konstataciju svog trenera, i danas kiksnuli. Ispustili su vođstvo od 2:0 na gostovanju Hajdenhajmu i na kraju su još i poraženi – 3:2.

Poslije prvog poluvremena ništa nije ukazivalo na ovakav rasplet. Prvo je Hari Kejn u 38. minutu na asistenciju Serža Gnabrija po 32. put u sezoni pogodio u Bundesligi, da bi upravo Gnabri duplirao vođstvo svog tima na isteku prvog poluvremena poslije centaršuta Alfonsa Dejvisa.

Zaliha od dva gola istopila se za samo šest minuta drugog poluvremena. Prvo je u 50. minutu Kevin Sesa smanjio na 2:1, poslije asistencije Marvina Piringera i očajne reakcije odbrane Bajerna, a posebno Dajoa Upamekana. Samo par sekundi kasnije Jan-Niklas Beste centrira, a na pravom mjestu je Tim Klajndinst za potpuno poravnanje i delirijum u Hajdenhajmu.

Krenuo je Bajern u napad, ali im se to žestoko obilo o glavu u 79. minutu. Piringer je upisao drugu asistenciju, a Klajndinst drugi gol na meču za potpuni preokret i možda najveću pobjedu u istoriji Hajdenhajma.

Sa druge strane, u Berlinu, po svemu sudeći novi šampion Bajer Leverkuzen nadigrao je Union Berlin, 1:0. Ključni momenat dogodio se u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je sa penala precizan bio Florijan Virc.

Keln – Bohum 2:1