Sjajan meč u kvalifikacijama za Ligu šampiona pružili su fudbaleri Dinamo Minska i Ludogoreca, a nakon 120 minuta fudbala konačan rezultat iznosio je 2:2, odnosno 3:2 u ukupnom skoru za Bugare što ih je lansiralo u dalju fazu takmičenja.
Gostujući sastav poveo je u 41. minutu golom Erika Markusa i tada se moglo naslutiti da je pred Dinamom težak zadatak.
Međutim, drugo poluvrijeme donijelo je svježinu ekipi za koju nastupa crnogorski reprezentativac Dušan Bakić, pa su u rasponu od 54. do 62. minuta postigli dva gola. Jedan je bio djelo Mustafe Đimeta, a drugi Pedra Igora.
Tada se borba rasplamasala na obije strane, da bi se nakon isteka regularnog dijela ušlo u produžetke.
Nakon pet minuta igre u “ekstratajmu” tim iz Razgrada je izjednačio na 2:2 golom Erika Bila, što im je donijelo prednost u ukupnom zbiru.
Samo par napada kasnije Dinamo je uspio da zatrese mrežu, djelovalo je da ćemo gledati potpunu dramu, ali je ipak gol Karena Varadanijana poništen zbog ofsajda.
U preostalim momentima meča rezultat se nije mijenjao što je donijelo Bugarima prolaz dalje.
Zanimljivo, Ludogorec će u drugom kolu igrati protiv šampiona Hrvatske, Rijeke, koju sa klupe predvodi Radomir Đalović.