Balša Tošković riješio Jermene za trijumfalni početak

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore pobjedom je otvorila novi ciklus. Na debiju Nikole Rakojevića naša selekcija savladala je danas Jermeniju u Abovjanu – 1:0.

Heroj naše U21 selekcije bio je Balša Tošković koji je ušao u 79. minutu, a šest minuta kasnije pogodio nakon lijepe asistencije Nikole Janjića.

Fudbaler Jezera donio je potrebnu energiju našoj selekciji, jer je odmah po ulasku lijepo uposlio Janjića kojeg je u posljednjem trenutku omeo defanzivac domaćina.

Nije blistala crnogorska selekcija, počela je da igra onako kako treba tek u samom finišu kada je stigao i pobjedonosni gol. Međutim, na kraju je najvažnija pobjeda i tri boda na startu novih kvalifikacija.

Naredne mečeve u grupi E naša mlada reprezentacija igra u oktobru. Za 13. oktobar zakazano je gostovanje Švajcarskoj, dok će četiri dana kasnije Janjić i drugovi na megdan Albaniji.

JERMENIJA – CRNA GORA 0:1

Tošković 85′

Gradski stadion, Abovjan. Sudija: Edgars Malcevs (Letonija). Žuti kartoni: Mnacakanjan, Tarahačjan – Jermenija / Bajović – Crna Gora

JERMENIJA: Gor Matinjan, Hamlet Mnacakanjan, Norajr Nikogosjan, Erik Simonjan, Hariton Ajvazjan, Tigran Avanesjan, Edgar Pilojan, Narek Alaverdjan, Gevorg Tarahčjan, Karen Nalbandjan (od 79. Gor Manveljan), Daron Iskanderijan (od 90.+1 Misak Hakobjan).
Selektor: Tiraj Gazarjan.

CRNA GORA: Nikola Ivezić, Igor Pajović, Ljubomir Pejović, Arnel Kujović, Robert Đeljaj, Andrej Bajović, Vasilije Adžić, Milan Vukotić (od 46. Ognjen Bakić), Nikola Janjić (od 90.+2 Matija Krivokapić), Dušan Vuković (od 79. Balša Tošković), Vuk Striković (od 84. Ognjen Gašević).
Selektor: Nikola Rakojević.