Barsa imala posjed, primila dva gola, pa preokrenula u poslednjih devet minuta

Fudbaleri Barselone pobijedili su Seltu kod kuće u 6. kolu La Lige, rezultatom 3:2, nakon preokreta u poslednjih devet minuta utakmice.

Bio je ovo veoma težak i izazovan meč za Ćavijeve izabranike. U privremenoj kući Barselone gostovala je uvijek nezgodna Selta.

Do samog finiša gosti iz Viga su imali prednost od 0:2, a mrežu Ter Štegena tresli su Larsen u 19. i Dovikas u 76. minutu.

Barselona je imala nevjerovatnih 74% posjeda lopte, pokušala da zatrese mrežu gostiju čak 15 puta, imala inicijativu, ali je tek u 81. minutu, golom Roberta Levandovskog smanjila prednost i na taj način započela devetominutnu misiju potpunog preokreta i osvajanja novih tri boda.

Sjajnu asistenciju upisao je Žoao Feliks.

Pet minuta kasnije Levandovski je pogodio još jednom. Ovog puta asistirao je Kanselo.

Finiš utakmice pripao upravo desnom beku Barselone, koji je donio preokret i konačnih 3:2.

Podsjetimo Žoao Kanselo je na pozajmici iz Mančester Sitija, gdje je bio jedan od najboljih pojedinaca, ali je zbog nesuglasica sa Pepom Gvardiolom napustio klub. Od tada je igrao u Bajernu, a od ovog ljeta je na pozajmici u Barsi.

Barselona je prva na tabeli sa 16 osvojenih bodova u šest odigranih kola. Isti učinak ima Đirona koja je apsolutnih hit La lige, a na trećem mjestu je Real Madrid, koji ima utakmicu manje i 15 osvojenih bodova. To znači, da bi Kraljevski klub već sjutra mogao ponovo na prvo mjesto, ali samo u slučaju trijumfa na gostovanju Atletiku u gradskom derbiju.