LA LIGA / 36. KOLO

Barsa osvojila Almeriju poslije skoro 10 godina, Ter Štegen ušao u istoriju

Fudbaleri Barselone pobjedom na gostovanju Almeriji (2:0) osamili su se na drugom mjestu La Lige sa četiri boda više od Đirone.

Zanimljivo, ovo je prva pobjeda kluba iz Katalonije u Almeriji još od novembra 2014. godine. Istini za volju, od tada je odigran samo jedan međusobni duel ova dva tima na u Almeriji, a u njemu je prošle sezone slavila upravo Almerija (1:0).

Ćavijevi momci večeras su slavili zahvaljujući golovima Fermina Lopeza.

Već u 14. minutu Blaugrana je povela. Mladi Ektor Fort je odlično centrirao, a iz drugog plana natrčao je Lopez.

Potvrda pobjede Barse nad otpisanom Almerijom stigla je u 67. minutu. Serhi Roberto je asistirao, a Lopez je bio precizan sa nekih 14 metara.

Jubilej u dresu Barselone upisao je i čuvar mreže, Mark Andre ter Štegen. Njemac je večeras 410. put branio za Barsu u zvaničnim utakmicama čime se izjednačio sa legendarnim Andonijem Zubizaretom na drugom mjestu po broju nastupa kao golman Barselone. Prvi je, i za sada neprikosnoven, Viktor Valdes sa čak 535 utakmica u dresu katalonskog giganta.