Barsa u goleadi potopila Žutu podmornicu

Spektakl u trećem kolu La Lige. Fudbaleri Barselone savladali su Viljareal na gostovanju sa 4:3.

Nevjerovatna utakmica, puna preokreta. Počelo je šokom za domaćina.

Barsa je do 15 minuta vodila sa 2:0. Prvo je pogodio Gavi u 12. minutu, da bi De Jong tri minuta kasnije duplirao prednost.

Međutim, do poluvremena, Viljareal se u potpunosti vratio. Prvo je u 26. minutu na 2:1 smanjio Fojt, da bi potpuno poravnanje donio Sorlot u 40. minutu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:2.

I onda poslije samo pet minuta igre u drugom dijelu, delirijum na stadionu De la Keramika. Baena pogađa za potpuni preokret domaćih.

Izgledalo je u tom momentu da je Žuta podmornica “slomila” Ćavijeve momke, a oni su pokazali zašto su šampionu Španije.

Feran Tores u 68. samo pet minuta nakon što je ušao poravnao na 3:3. Konačnih 4:3 u 71. minutu postavlja Levandovski prvim golom u sezoni i tako baca u očaj navijače Viljareala.