IMA SAMO 16 GODINA

Barsin dragulj doživio ovacije Santijago Bernabeua

Kada ste fudbaler Barselone i kada vam cijeli stadion Real Madrida aplaudira, a pritom još uvijek imate samo 16 godina onda je jasno da ste posebni i predodređeni za velike stvari. Više od 80 hiljada prisutnih gledalaca na stadionu Santijago Bernabeu sinoć je u 92. minutu prijateljske utakmice Španije i Brazila ustalo da pozdravi mladića za kojeg ste već sigurno čuli – Lamina Jamala.

Barsin dragulj tako je postao tek četvrti igrač katalonskog giganta koji je dobio ovacije na stadionu najvećeg rivala, Real Madrida. Prije njega to se dogodilo Dijegu Armandu Maradoni (1983), Ronaldinju (2005) i Andresu Inijesti (2015). Odabrano društvo za Jamala. Uživajte u njegovoj sinoćnjoj predstavi.

Utakmica Španije i Brazila završena je rezultatom 3:3, a Jamal je direktno učestvovao u prva dva pogotka Crvene furije. Prvo je iznudio penal koji je realizovao Rodri u 12. minutu, a potom je asistirao Daniju Olmu koji je u 36. minutu po drugi put zatresao mrežu Brazilaca.

Ipak, već do 50. minuta golovima Rodriga i Endrika Selesao je poravnao na 2:2. Prednost domaćem timu vratio je ponovo Rodri u 87. minutu, takođe iz penala. Nije bio to kraj penala na ovom meču. Treći kazneni udarac vidjeli smo u sedmom minutu nadoknade, a uspješno ga je realizovao Lukas Paketa i donio svom timu remi.