PORAZ KATALONACA

Barsina odbrana poput svemirske crne rupe

Moreno je jedan od dželata Barselone, FOTO: FC Villareal/X

Vatromet golova na Monžuiku, osam puta su rivali vadili loptu iz mreže za još jedan krah katalonskog velikana: Barselona – Viljareal 3:5!

Žuta podmornica u tekućoj sezoni ne uspijeva da pronađe kurs preko kojeg je uvijek pronalazila put do evropskih voda, ali zato je na čuvenom stadionu, koji je 1992. godine bio domaćin Olimpijskih igara, večeras torpedovao aktuelnog šampiona Španije.

Ćavi i Barselona su u nokautu. Uvijek su u La Masiji više pažnje pridavali napadu nego odbrani, ali koliko porazno Katalonci djeluju u odbrani najbolje govori podatak da su na posljednja tri meča primili jedanaest golova.

Poslije 54 minuta igre Barsa je gubila 0:2, golove za goste postigli su Moreno i Akomač, ali je domaćin uspio da režira totalni preokret preko Gundoana, Pedrija i nespretnog Baija koji je u 71. minutu nespretno pogodio svoju mrežu.

Čuvao je aktuelni prvak prednost sve do 84. minuta kada je Gedeš izjednačio, a onda u sudijskoj nadoknadi, odnosno 99. i 101. minutu, Serlot i Morales obezbijedili su Viljarealu zlata vrijedna tri boda.

Nedavno se Barsa oprostila od Kupa, porazom u Bilbau, miljama su u prvenstvu daleko Real Madrid i Đirona – Ćavija može da se izvuče samo u Ligi šampiona. Podsjetimo, rival je Napoli…