Benzema upisao het-trik za 42 minuta i postao četvrti strijelac na vječnoj listi La Lige

Real Madrid je daleko iza Barselone i oprostio se od titule, ali to mnogo ne utiče na Karima Benzemu. Francuski golgeter je upisao het-trik za poluvrijeme i pogurao “Merengese” do trijumfa nad Almerijom 4:2 (3:1) u 32. kolu La Lige.

Do trećeg het-trika u sezoni, Benzema je došao golovima u 5, 17. i 42. minutu.

Karim je postao četvrti najbolji strijelac u istoriji La Lige. Benzema je na 436 ligaških mečeva za Madriđane postigao 236 golova.

U petom minutu je poslije prodora i dodavanja Vinisijusa, Benzemi je ostalo da sa nekoliko metara ubaci loptu u mrežu.
Rodrigo je u 17. minutu uspio da prođe po suprotnoj, desnoj strani, sjajnom fintom izbaci iz igre protivnika i uposli Francuza, kome bilo teško da na gotovo istovjetan način kao kod prvog gola pogodi za 2:0.

Treći gol, Benzema je postigao u 42. minutu i to iz penala, da bi do odlaska na odmor, u nadoknadi, gosti smanjili preko Lazara.

Čim je krenuo drugi dio, u 47. minutu, Real je povećao prednost.

Ovog puta mrežu Almerije zatresao je Rodrigo. Sjajno je prihvatio loptu i sa 18 metara raspalio svom snagom, ona je završila u lijevom gornjem uglu za 4:1.

Do kraja, Almerija je preko Lukasa Robertonea u 61. minutu uspjela da ublaži poraz.