Bez pobjednika u derbiju Italije

U velikom derbiju Italije, koji se igrao u 13. kolu Serije A, Juventus i Inter su podijelili bodove rezultatom 1:1.

Prvi udarac je zadao Juve. U 27. minutu Federiko Kijeza je probio po strani, ubacio loptu po zemlji, a na pravom mjestu bio je Dušan Vlahović koji je “otvorio stopalo” i pogodio dalji ugao.

Nije se dugo čekao odgovor vicešampiona Evrope. Šest minuta po sticanju prednosti Stara dama ju je izgubila.

Markus Tiram je probio, ubacio po zemlji, a odličnim kretanjem Lautaro Martinez je ostao sam i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu kao da su se Maks Alegri i Simone Inzagi, treneri oba tima, zadovoljili remijem. Poprilično bojažljivo odigrali su i jedni i drugo, gledajući da prije svega zaštite sopstvenu mrežu, tako da do kraja nismo vidjeli golove.

Na ovaj način i Juve i Inter su prekinuli seriju pobjeda koju su imali, ali nastavljaju niz bez poraza. Stara dama je na osam mečeva bez poraza, dok gorčinu izgubljenog meča Nerazuri nisu osjetili 10 utakmica.

Kaljari – Monca 1:1