Bez pobjednika u madridskom predgrađu – Rajo Valjekano spotakao i Barselonu

Palazon i Balde na meču u Valjekasu, FOTO: MAGO/Cesar Cebolla / PRESSINPHOTO/IMAGOSPORT/PIXSELL

Početkom novembra Rajo Valjekano je u kraljevskom domu igrao bez golova protiv Real Madrida zahvaljujući čudesnim intervencijama reprezentativca Sjeverne Makedonije, Dimitrievskog. Samo dvadeset dana kasnije, tim iz Valjekasa neporažen je i u duelu sa Barselonom – 1:1 je završena utakmica 14. kola španske La Lige.

U 39. minutu domaćin je stigao do prednosti fantastičnim pogotkom Unaia Lopeza. Nekadašnji vezista Atletik Bilbaa majstorski je zahvatio loptu spoljnim dijelom stopala, a za takav projektil Injaki Penja nije imao rješenje.

U drugom poluvremenu Barselona je imala posjed, ali ne i izrazite šanse za pogodak. Sve do 82. minuta kada je hitronogi Alehandro Balde pobjegao defanzivcima centrirao ka Robertu Levandovskom, ali nije Poljak sproveo loptu u mrežu, već štoper Raja – Florijan Ležen.

Aktuelni prvak Španije mogao bi da izgubi i treću poziciju na tabeli ukoliko fudbaleri madridskog Atletika savladaju Majorku.