SERIJA A / 30. KOLO

Bez pobjednika u Salentu – nezadrživi Krstović asistirao, napadači Lećea promašivali

Navijači Lećea očekuju nove golove Krstovića, FOTO: EXPA/ laPresse/ Giovanni Evangelista/EXPA/PIXSELL

Tokom reprezentativnog kampa u Antaliji Nikola Krstović je pokazao veliku želju da se u što boljem svjetlu predstavi novom selektoru Crne Gore Robertu Prosinečkom. Protiv Bjelorusije je postigao gol, u meču sa Sjevernom Makedonijom nesporna želja ga je povremeno vodila do nervoze i ishitrenih odluka, a večeras u Salentu bio je ubjedljivo najbolji igrač u okršaju svog Lećea sa Romom – 0:0.

Rezultatski, dobar bod za našeg napadača i drugove u borbi za opstanak, ali je domaćin imao mnogo zrelije šanse i mogao do cijelog plijena. Za razliku od nekih prethodnih mečeva, Krstović ovoga puta u drugačijoj ulozi, praktično kao plejmejker je 23-godišnji stameni ofanzivac dolazio po svaku loptu i namjestio bezbroj prilika saigračima iz ofanzive.

Asistencije Krstovića u gol nijesu znali da pretvore Roberto Pikoli i Alberto Dorgu u prvom poluvremenu, u nastavku je naš reprezentativac upotrebljivim loptama poslužio Lameka Bandu i Nikolu Sansonea, ali su i njhove završnice bile neprecizne.

Krstović je tokom svih 95 minuta “razbijao” protivničke štopere Evana Ndikua i Đanluku Manćinija. Bivši napadač Zete, kako na zemlji, tako i u vazduhu, dobio je svaki duel protiv Rominih centralnih bekova za talase aplauza sa krcatih tribina Via Del Marea.

Prije duela sa Romom fudbaleri Lećea savladali su u gostima Salernitanu, pa će se u dobrom raspoloženju pripremati za San Siro i meč sa Milanom.

Sa pet golova Nikola Krstović je najefikasniji igrač svog tima.