Bez poraza: Lovćen u baražu za Drugu ligu

Cetinjani na korak do Druge lige: Foto: FK Lovćen

Četiri kola prije kraja Južne regije, trećeg ranga crnogorskog fudbala, Lovćen je blindirao prvo mjesto i time baraž za ulazak u Drugu ligu.

Nezaustavljivi sastav Petra Kasoma danas je u 18. kolu pobijedio Partizan iz Bara 6:1 i upisao 17. trijumf. Prvi strijelac lige Vuk Milačić (28 golova) potpisao je het-trik u 16, 20. i 60. minutu, dok su po jedan gol postigli Nikola Perović u 25. i Miloš Pejaković u 28. minutu. Tačku na i stavio je rezervista Marko Draganić u 86. minutu.

Jedini gol za goste djelo je Almina Balića u 33. minutu.

Najstariji crnogorski fudbalski klub (110 godina postojanja), nakon godina lutanja u najnižem rangu našeg loptanja, konačno je pronašao putanju prema povratku na staze stare slave. Lovćen ove sezone nije doživio nijedan poraz, uz pomenutih 17 pobjeda i tek jedan remi bez golova u gostima protiv drugoplasirane Budve, od koje ima nenadoknadivih 13 bodova prednosti (49-39).

Takođe, Cetinjani su postigli do sada 87 golova, uz samo četiri primljena pogotka.

Podsjetimo, Lovćen je 2013/2014, u 100-godišnjoj sezoni, osvojio Kup Crne Gore, pobjedom nad Mladošću 1:0 “pod Goricom” golom Draška Božovića, a iste sezone bio je vicešampion države iza Sutjeske.

Posada iz crnogorske Prijestonice će do kraja odigrati još jednu utakmicu i to u gostima protiv trećeplasirane Akademije. To će biti prilika da se tim dodatno pripremi za baraž, koji tradicionalno igraju pobjednici tri fudbalske regije.

Lovćen će predstavljati Južnu. Internacional četiri kola prije kraja ima tri boda više od Crvene stijene u Srednjoj, dok Ibar iz Rožaja u Sjevernoj regiji ima šest bodova prednost ispred Pljevalja na osam utakmica do kraja pomenutog prvenstva.