Bikovi bacili petardu na Švabe

Fudbaleri Štutgarta su odigrali 11 mečeva sa RB Lajpcigom i moraće još da sačekaju na prvu pobjedu. Nadali su se do 51. minuta utamice na Red Bul areni izabranici Sebastijana Henesa da mogu prekinuti neugodnu tradiciju, ali su nakon greške golmana Aleksandera Nibela kola krenula nizbrdo i pukla je petarda 5:1 (0:1) u drugom kolu Bundeslige.

Igrao se 35. minutu kada David Raum je pogriješio na lijevoj strani, Atakan Karazor asistirao Girasiu, a napadač iz Gvineje rutinski doveo Švabe u vođstvo.

Na odgovor izabranika Marka Rozea čekalo se do 51. minuta. Tada je štoper gostiju Dan-Aksel Zagadu sporo vratio loptu svom golmanu, Nibel je napucao u Benjamina Hendriksa, od koga se odbila u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, čuvar mreže Štutgarta je ispustio loptu nakon jednog centaršuta po zemlji, a Luis Openda zatresao mrežu. Poziv iz VAR sobe i ofsajd sviran belgijskom napadaču spasili su Nibela, ali spasa nije bilo u 63. minutu, kada je na asistenciju Ćavija Simonsa, Dani Olmo elegantno okrenuo oko svoje ose i Valdemara Antona i sa 15 metara pogodio donji desni ugao za preokret.

Raum se za grešku iz 35. minuta iskupio kada je nakon odličnog prodora po lijevom boku pronašao Opendu na daljoj stativi, a ovaj glavom povisio na 3:1.

Nije ni tu bio kraj mukama Švaba. Kevin Kampl je u 74. minutu “opalio” sa distance, lopta zakačila Haragučija i odsjela u mreži.

“Petardu” je bacio Ćavi Simons iz kontre, 120 sekundi kasnije, prvim golom u Bundesligi.

RB Lajpcig u duelima sa Štutgartom ima devet pobjeda, uz samo dva remija.