Bilans protiv “lake konjice” – dvije pobjede i remi, večeras prvi (ne)prijateljski meč

Mirko Vučinić Foto: FSCG

Večeras od 18 časova po četvrti put u istoriji sastaće se Crna Gora i Mađarska. Red je da se prisjetimo svih mečeva koje su ove dvije reprezentacije odigrale do sada.

Naša reprezentacija ima pozitivan skor protiv Mađara, dvije pobjede i jedan remi. Ipak ono po čemu će ostati upamćen prvi duel jeste što je to bila prva utakmica nakon obnove nezavisnoti.

U Podgorici 24. marta 2007. godine bio je krcat stadion “Pod Goricom” a meč je obilježilo i veliko nevrijeme.

Vukašin Poleksić, Radoslav Batak, Milan Jovanović, Savo Pavićević, Jovan Tanasijević, Vladimir Božović, Branko Bošković, Simon Vukčević, Mirko Raičević, Igor Burzanović i kapiten Mirko Vučinić. To su bili prvih 11 u ekipi Zorana Filipovića.

Povela je gostujuća ekipa golom Tamaša Priškina već u prvom minutu, ali još tada Crna Gora je pokazivala karakter. Mirko Vučinić je izjednačio iz penala, da bi sa bijele tačke pogodio i Igor Burzanović u finišu meča, za prvu pobjedu reprezentacije.

Drugi meč, ponovo prijateljski, odigran je u Mađarskoj, a rezultat je bio 3:3. Tada uzdanica a danas lider reprezentzacije Stevan Jovetić postavio je sebe iznad ostalih sa dva gola i asistencijom. Pored Stevana strijelac je bio i Simon Vukčević.

Kod domaćina su se u listu strijelaca upisali Tamaš Hajnal sa dva gola i Priškin sa jednim.

Poslednji meč koji su Crna Gora i Mađarska odigrao se petog septembra 2019. godine u Podgorici.

Debitovao je na klupi Faruk Hadžibegića pobjedom. Opet su prvo Mađari došli do prednosti preko Filipa Holandera a izjednačenje donio Nebojša Kosović. Krajnji rezultat od 2:!, na 15 minuta do kraja postavio je Stefan Mugoša.

Kada sve saberemo i oduzmemo, Mađari “leže” sokolima pa sa pravom možemo da se nadamo pozitivnom ishodu u večerašnjem duelu.