Bivši napadač Petrovca, Jezera i OFK Titograda riješio derbi u Turskoj

Mendi slavi pobjednički gol, FOTO: Twitter/X

Poslije odličnih izdanja i deset prvenstvenih pogodaka u dresu Petrovca, Mamadu Mendi napravio je transfer karijere prelaskom u Tursku – konkretno u Istanbulspor.

A, poslije nekoliko asistencija, snalažljivi 25-godišnji Senegalac postigao je i prvi gol u tamošnjoj Superligi. Nekadašnji napadač Jezera i OFK Titograda riješio je utakmicu protiv Hatajspora pogotkom u 79. minutu za konačnih 2:1.

Mendi je u dosadašnjem toku sezone uglavnom dobijao šansu sa klupe, a i sada je to bio slučaj kada je ušao u 73, a samo šest minuta kasnije uspio da pobjegne gostujućoj odbrani i postigne gol za tek drugu pobjedu Istanbulspora na 13 utakmica turskog šampionata.

Mendi je došao u Crnu Goru u februaru 2018. godine iz senegalske SPES akademije i već u prvoj godini osvojio crnogorski kup u dresu OFK Titograda.

Ugovor sa Istanbulsporom potpisao je do kraja juna 2026. godine, a tržišna vrijednost igrača koji jednako dobro može da pokrije pozicije krila i centralnog napadača iznosi 375 hiljada eura.

Interesantno, Mendi se oženio Crnogorkom sa kojom ima kćerku…