1.CFL / 10. KOLO

Bjelopoljci grade neosvojivu tvrđavu, Mornarov blickrig za drugu pobjedu u sezoni

Fudbaleri Jedinstva savladali su na svom terenu u Bijelom Polju Arsenal 3:2 u okviru 10. kola Prve crnogorske fudbalske lige.

Utakmica je pokazala da se u Crnoj Gori igra kvalitetan fudbal. Velika energija, mnogo golova, borbenih duela viđeno je na Gradskom stadionu, a prvo uzbuđenje već u 6. minutu kada je Arsenal poveo golom Ćetka Manojlovića sa bijele tačke.

Igrao je rukom Arsenije Čepić, nije imao dilemu Miloš Bešović iako je situacija bila za razmatranje, a kapiten gostiju bio je precizan.

Znamo kako Jedinstvo igra pred svojim napadačima, pa su u 18. minutu nakon inicijative došli do izjednačenja, a strijelac je bio Medo Juković koji je smjestio loptu u mrežu nakon što mu je istu prelijepo ostavio Brandao de Suoza.

Nakon egala, na terenu je u prvom dijelu postojao samo jedan tim – Jedinstvo. Preokret je došao desetak minuta kasnije i djelo je golgetera Žarka Koraća koji je iskoristio odličan pas Armina Bošnjaka i postigao svoj peti gol u sezoni.

Sadržajno prvo poluvrijeme “začinili” su domaći još jednim golom, kada je katastrofalnu grešku ispred svog kaznenog prostora napravio Manojlović.

Loše je strijelac gola za Arsenal primio loptu, a budni Čepić iskoristio je kiks iskusnog defanzivca i lagano matirao Bojana Zogovića, te se iskupio za grešku sa starta meča.

Drugo poluvrijeme Arsenal je imao par prilika koje su mogle da uvedu meč u neizvjesnu završnicu, ali se u tim situacijama istakao golman domaćih Goran Aković.

Detalj vrijedan pažnje, desio se u 63. minutu kada su Tivćani ostali sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Hulijan Montenegro, i to zbog prigovora.

Imao je Argentinac šta da kaže glavnom arbitru, koji je zatim ušao u žustru raspravu praćenu fizičkim kontaktom, a sve je zaključeno time da je Bešović poslao veznog fudbalera u svlačionicu.

Uprkos manjku igrača na terenu, Arsenal je uspio da dođe do pogotka i ulije nadu da može do boda ili eventualno bodova do posljednjeg zvižduka.

Loše je izbio loptu štoper domaćih Momčilo Dulović, a Šaleta Kordić je to iskoristio i smanjio vođstvo Jedinstva.

Gostujući sastav je do kraja meča imao loptu u nogama, ali kako je vrijeme odmicalo, ponestajalo je i snage, a Jedinstvo ovim trijumfom pokazalo da je njihov stadion tvrđava koja, ukoliko nastave sa dobrim partijama kod kuće, može nositi epitet neosvojive.

Zanimljivo je bilo i na duelu Otrant Olimpik – Mornar, gdje su Barani upisali tek drugu pobjedu u sezoni, slavivši nakon preokreta 2:1

Ulcinjani su poveli golom Valentina Rudovića već u 11. minutu. Djelovalo je da imaju pobjedu u džepu, ali nisu istog mišljenja bili Aleksandar Vujačić i Andrija Kaluđerović koji su u 84. i 86. minutu postigli golove za Mornar i preokrenuli rezultat.

Uprkos pobjedi, ljetošnja senzacija u Evropi i dalje tavori na dnu sa samo sedam osvojenih bodova na 10 odigranih utakmica.