Bogdan Milić otvorio vrata Prve lige – Mladost slavila u Beranama

Bogdan Milić iz perioda dok je igrao za Iskru, FOTO: FSCG

Veliki derbi u 33. kolu drugoligaškog karavana između Berana i Mladosti iz Donje Gorice završen je pobjedom gostiju, sa minimalnih 0:1. Utakmicu je riješio Bogdan Milić! Visoki napadač, koji se isprofilisao u dresu Budućnosti, a potom nastupao za ADO Den Hag, Krila Sovjetov, Osasunu i nekoliko azijskih klubova, praktično je riješio prvenstvo kada je u pitanju plasman u elitu. Mladost sada ima tri boda više od Berana, bolji međusobni skor, a oba tima će do kraja sezone odigrati dva meča.

Prvu veliku šansu na utakmici bilježimo u 3. minutu kada je nakon odličnog prodora i udarca Joška Rendulića stativa bila saveznik gostujućeg tima. Uspio je tim iz Donje Gorice da preuzme konce igre, imao je posjed lopte, ali u 35. minutu ponovo su Beranci bili bliži pogotku poslije odličnog pokušaja Stefana Čađenovića i još bolje intervencije pribranog Ljubomira Đurovića. Potom je Lukas Alves Bareto izmamio nove uzdahe domaćih navijača – lopta je poslije udarca Brazilca otišla preko gola. Nekoliko centimetara je Berane bilo daleko od pogotka u 44. minutu, ali je poslije kapitena domaćih Nikole Tmušića opasnost otklonio defanzivac gostiju Danilo Bracanović.

Konačno nešto konkrentno od tima iz Donje Gorice vidjeli smo u 55. minutu, ali više zahvaljujući nesporazumu protivničkih defanzivaca. Rezervista Nikola Ukšanović je poslije prvog kontatka s loptom mogao da se upiše u strijelce, ali ispriječio se golman Berana Stojan Vukčević. Neophodnu svježu krv gostima je unio Ukšanović koji je zaprijetio i pet minuta kasnije poslije centaršuta Bracanovića. Uzvratilo je Berane – snažan udarac sa distance Fatiha Mukovića – preko gola.

I, onda, trenutak odluke, 78. minut, nakon što je iskoristio najjače oružje, visinu, i izašao kao pobjednik iz vazdušnog duela iskusni Bogdan Milić lijevom nogom je uhvatio volej i uz pomoć satative poslao loptu u mrežu za veliko slavlje Mladosti. Drugi gol 35-godišnjeg gorostasa za Donjogoričane, ali u kakvom trenutku!

Tažili su Beranci u 84. minutu jedanaesterac nakon što je brzonogi Rendulić pobjegao gostujućoj odbrani, ali Predrag Radovanović nije reagovao. U finišu utakmice domaćin je zbog isključenja Tmušića ostao i sa igračem manje u polju, nastalo je i koškanje kod tunela, pa je sa tribina beranskog stadiona uslijedio talas negativnih komentara prema sudijama.

Kriza Beranaca traje pet kola…U posljednja dva kola igraće u gostima – protiv Bokelja i Igala. Znatno lakši raspored za lidera drugoligaškog karavana – Mladost će kod kuće igrati protiv Igala i Grblja.