KUP ITALIJE

Boginja izlazi na crtu Staroj dami – Atalanta u turbo finišu srušila Fiorentinu

Atalanta leti u finale Kupa, Foto: IMAGO/Jonathan Moscrop/IMAGOSPORT/Pixsell

Kakvi dani za fudbalere Atalante! Nakon što preko Liverpula izborili plasman u polufinale Lige Evrope, igrači kluba iz Bergama večeras su obezbijedili plasman u finale italijanskog Kupa pobjedom nad Fiorentinom (4:1) koja je “branila” 1:0 iz Firence.

Šesti put je Dea (Boginja) izborila meč za trofej na Čizmi, a jedini put slavila je davne 1963. godine. Rival u finalu je rekorder po broju pehara – Juventus.

Već u 9. minutu domaćin je anulirao prednost gostiju pogotkom Kopmejnersa.

Od 53. minuta Viola je igrala sa desetoricom nakon što je reprezentativac Srbije Nikola Milenković zaradio direktan crveni karton.

I pored brojačnog minusa Fiorentina uspijeva da izjednači golom Martineza Kvarte, ali je sedam minuta nakon pogotka Argentinca Skamaka pogodio za domaćina i to vrlo efektno.

Otkucavali su minuti, Fiorentina bila blizu produžetka, ali drugačije su razmišljali Lukman i Pašalić koji u dubokoj sudijskoj nadoknadi, 95. i 98. minutu, lansiraju Atalantu u veliko finale.