1. CFL / 3. KOLO

Bokelj – Dečić 0:1 Balić srušio svoje

Matić jedan od trojice u ekipi Dečića koji su igrali i u četvrtak. Foto: FSCG

Fudbaleri Mornara “potonuli” su u domaćem šampionatu zbog umora, nakon odličnih mečeva u kvalifikacijama za Ligu konferencija, a utakmice na evropskoj sceni očigledno uzimaju danak i kod Dečića. Šampion je djelovao za brzinu, dvije, sporije nego u Evropi, ali šampion ima dugačku klupu pa je prebrodio gostovanje Bokelju – 0:1 (0:0) u 3. kolu domaćeg šampionata.

U kakvom su psiho-fizičkom stanju Tuzani nakon 120 minuta borbe i bolne eliminacije od Helsinskija nakon penala u Nikšiću, gdje su u svojim rukama imali sve, pa i istorijski plasman u plej-of Lige konferencija, govori podatak da je u odnosu na startnu postavu u meču sa Fincima, šef stručnog štaba Milorad Peković na teren poslao samo golmana Igora Nikića, Petra Sekulovića i Bojana Matića. Sekulović i Matić su u meču kraj Bistrice zamijenjeni u 64. minutu.

Kombinovani sastav tima sa Tuškog polja, očigledno neuigran bio je u podređenom polažaju tokom prvih 45 minuta.

Domaći su imali posjed i često atakovali ka golu Nikića. Igor Poček je prvi zaprijetio u 17. miunutu. Udarac omalenog Nikšićanina po zemlji, bio je mlak za golmana Dečića, a najvjerovatnije, da Nikić nije intervenisao, lopta bi otišla pored stative.

Na iskušenjima je bio Nikić nekoliko minuta kasnije kada je poslije centaršuta Vasilija Čavora gledao kako lopta “kači” jednog od njegovih saigrača i pada pravo pod prečku. Igor je međutim pokazao da je uvijek na oprezu.

Camaj ušao u drugom poluvremenu. Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

U 36. minutu je Lazar Pajović ubacio loptu na sedam metara od gola Dečića, istu Dejan Pepić nije dobro zahvatio.

Nisku prilika koje ipak nisu predstavljale opasnost za Nikića, zaključio je Pajović, udarcem sa distance, pored gola.

Tražili su izabranici Slobodana Draškovića jedanaesterac u 48. minutu, kada je Marko Kordić pao u kaznenom prostoru rivala nakon duela sa štoperom Tuzana, Leonom Ujkajem. Sudija Savo Vujović je međutim pokazao da se radilo o obostranom povlapčenju.

Trenutak odluke viđen je u 57. minutu. Draško Božović je izveo korner, defanzivni Bokelja odbili loptu, koju je u srce šesnaesterca vratio Alen Mašović, a Saša Balić je tjemenom glave smjestio u mrežu. Rođeni Kotoranin nije želio da slavi pogodak.

Uslijedilo je zatišje tokom narednih 20 minuta, a onda je Dejan Perović sa distance pokušao da donese svom timu izjednačenje. Lopta je prohujala pored stative.

Probao je u 84. minutu Pajović da ugrozi Nikića iz slobodnja. Golman Dečića je uhvatio živu loptu.

Mnogo ozbiljnije su zaprijetili domaći četiri minuta kasnije, kada je Poček uposlio Perovića na desnoj strani, ovaj šutirao po zemlji, Nikić ponovo odbranio.