2. CFL / 22. KOLO

Bokelj ostao usamljen na vrhu, “zakuvalo” se i na dnu

Danas od 15 časova odigrano je svih pet mečeva 22. kolo naše Druge fudbalske lige.

Lovćen je u Petrovcu zaustavio jednog od dva lidera Otrant i po treći put – 0:0. Nije bilo golova u duelu ova dva tima kao ni u prethodna dva meča ove sezone. Najbliži golu bio je Lovćen i to u 70. minutu kada je penal Danilu Bracanoviću odbranio Jasmin Agović.

Sa druge strane Bokelj je došao do pobjede pr i tako preuzeo samostalno prvo mjesto na tabeli 2. CFL. Ključni momenat utakmice dogodio se u 14. minutu. Igor Poček je odlično asistirao za Dejana Pepića koji je pogodio za veliko slavlje i treću uzastopnu pobjedu od starta drugog dijela sezone.

Zanimljivo je bilo i u Radanovićima gdje je Grbalj poslije preokreta pobijedio Podgoricu, 2:1. Poveli su gosti evrogolom Kristijana Radunovića u 49. minutu. Ipak, samo sedam minuta kasnije sa penala je poravnao Jovan Vujović. Potpuni preokret stigao je u 84. minutu preko rezerviste Bojana Pavićevića.

Fudbaleri Internacionala slavili danas (Foto: FSCG)

Uzbuđenja nije falilo ni u duelu Iskre i Berana gdje smo takođe vidjeli pobjedu poslije poreokreta i to gostiju. Danilovgrađani su u vođstvo došli preko Ognjena Rolovića već u devetom minutu. Ipak, posljednjeplasirana ekipa 2. CFL se nije predala. U samo dva minuta situacija se potpuno preokrenula. Prvo je u 28. minutu Matija Anđić vratio meč u egal, da bi Mateus donio, ispostaviće se, pobjedu Berancima.

Prvu pobjedu u drugom dijelu sezone upisao je i Internacional na gostovanju Igalu. Jedini pogodak viđen je u 68. minutu, a strijelac je bio Zarija Kumburović.

Grbalj – Podgorica 2:1