PREMIJER LIGA BIH

Boljević sa dva gola srušio šampiona

Fudbaleri Željezničara na najljepši mogući način spustili su zavjesu na tmurnu sezonu u kojoj je velikan sa Grbavice dugo strijepio za opstanak. U posljednjem kolu stigla je pobjeda nad novim šampionom Bosne i Hercegovine, Borcem iz Banja Luke, 2:1.

Ključni faktor u ovoj pobjedi Želje bio je crnogorski fudbaler Aleksandar Boljević. Nekadašnji igrač Zete postigao je oba gola domaćih. Prvi put je razgalio Grbavicu u 19, a drugi put u 30. minutu. Sezonu je završio sa tri postignuta gola i četiri asistencije u Premijer ligi BiH.

Jovo Lukić bio je strijelac za Borac.

I preostala dva crnogorska fudbalera iz redova Željezničara igrala su na današnjem susretu. Za razliku od Boljevića koji je odigrao 86 minuta, Nemanja Cavnić i Stefan Radinović odigrali su cijeli meč.

U malom crnogorskom obračunu Igmana, za koji nastupaju Velizar Janketić i Stefan Denković, i Zrinjskog, kojeg sa klupe predvodi Željko Petrović, uspješniji su bili Mostarci – 4:1.

Janketić je teren napustio u 73. minutu, dok je Denković odigrao drugo poluvrijeme.