Bolonja dva mjeseca ne zna za poraz, goleada u deset minuta u derbiju začelja

Nakon meča između Rome i Monce (1:0) u kojem je Stefan el Šaravi donio trijumf Vučici, u nastavku čuvene italijanske “domenike” odigrana su još dva meča.

Bolonja je kod kuće savladala Frosinone 2:1, dok su se Salernitana i Kaljari raspucali u finišu meča, a trijumf je završen bez pobjednika, 2:2.

Bolonja nastavlja u sjajno ritmu trku za Evropom, a tim iz studentskog grada ne zna za poraz već drugi mjesec.

Odlično su otvorili meč domaći a golovima Luisa Fergusona u 19. i Lonerca De Silvestrija u 22. minutu tasirali sebi put ka trijumfu i nove bodove.

Dobru predstavu ekipa Tijaga Mote na kratko je pokvario Matijas Sole koji je sa 11 metar u drugom dijelu meča bio precizan. Ipak to nije bilo dovoljno gostima da upišu bodove na ovom meču.

U drugom duelu od 15 časova Salernitana je dočekala Kaljari, a “nula” je na terenu bila sve do 79. minuta kada je pogodio Zito Vulumbo za vođstvo gostiju, i tako “očepio” mreže, posle čega je uslijedila prava fudbalska predstava.

Do izjednačenja je došla Salernitana preko Bulae Dijaea, da bi dva minuta kasnije Benito Viola ponovo doveo Kaljari u vođstvo, ali ni tu uzbuđenjima nije bio kraj.

U dubokoj nadoknadi penal je skrivio Alesandro Diola, a Dija mirno realizovao isti za izjednačenje i konačnih 2:2