SERIJA A 25.KOLO

Bolonja okrenula nesigurni Lacio

Fudbaleri Bolonje nastavljaju sa dobrim partijama u Seriji A. U 25. kolu Bolonja je slavila protiv Lacija u Rimu 2:1 nakon preokreta i tako upisala četvrti uzastopni trijumf u šampionatu.

Lacio je dobro započeo meč, sa ofanzivnom taktikom, pa su u 18. minutu natjerali na grešku posljednju liniju gostiju, a to je iskoristio Gustav Isaksen koji je duplim pasom kao na terminu sa Ćirom Imobileom doveo domaćina u vođstvo.

Izabranici Tijaga Mote uspjeli su da izjednače pet minuta prije odmora, nakon katastrofalne greške golmana domaćih Ivana Provedela, čiji je kiks iskoristio Usama El Azuzi, da bi tri boda donio napadač Bolonje Džošua Zirkzi kada je zatresao mrežu u 78. minutu za velika tri boda.

Crnogorski reprezentativac Adnan Marušić odigrao je svih 90. minuta, a u 78. minutu zaradio je žuti karton.

Ovom pobjedom Bolonja i dalje ima snove o Ligi šampiona, jer ima 45 bodova kao i Atalanta koja ima meč manje. Lacio je trenutno na osmoj poziciji sa 37 bodova.