SERIJA A / 33. KOLO

Bolonja uživa u Rimu i sudbina joj je Liga šampiona

Fudbaleri Bolonje slave gol protiv Rome, Foto: IPA/SIPA USA/Pixsell

Bolonja Tijaga Mote igra savršen fudbal! Mnogi su pomisili da je tim nekadašnjeg italijanskog veziste zapao i mini-krizu nakon remija bez golova sa Frozionenom i Moncom, ali je večeras to demantovano – u 33. kolu Serije A Bolonjezi su na Olimpiku razbili Romu 3:1. Istog rivala savladali su u svojoj Emiliji-Romanji 2:0.

Već do poluvremena gosti su imali kapitalnih 0:2 – prvo je u 14. minutu pogodio Ousama El Azouzi, a u samom finišu prvog dijela i najefikasniji igrač Bolonje ove sezone Džošua Zirkze. Inače je Bolonja ove sezone u Rimu pobijedila i ekipu Lacija, bilo je 1:2, a golove su postigli upravo pomenuti fudbaleri. Prije njih u dresu kluba sa stadiona Renato D’Alara to je uspio da uradi nekadašnji snažni argentinski napadač Hulio Kruz.

Smanjila je Roma u nastavku preko Sardara Azmuna, ali je to bilo kratkog daha jer je Belgijanac Aleksis Salemarkes otklonio sve dileme oko pobjednika.

Danijele De Rosi je na klupi Vučice doživio tek drugi poraz u Seriji A, prvi je bio od vjerovatno budućeg šampiona Intera, dok Motina Bolonja posljednji put poražena početkom marta, takođe od Neroazura.

Bolonja je posljednji put evropski fudbal igrala 1999. godine kada je u tadašnjem Kupu UEFA eliminisana u 3. rundi od, ispostaviće se na kraju, šampiona Galatasaraja.

Ove sezone u gradu sa najstarijim univerzitetom na svijetu, čuće se i himna Lige šampiona!