SERIJA A / 36. KOLO

Bolonja za 12 minuta utišala Maradonu i došla na korak od Lige šampiona

U okviru 36. kola italijanske Serije A fudbaleri Bolonje osvojili su Napulj i savladali Napoli sa 2:0. Ovom pobjedom došli su na korak od plasmana u Ligu šampiona.

Naime, ukoliko Roma sjutra ne pobijedi Atalantu tim Tijaga Mote će i zvanično ostvariti plasman u elitno takmičenje.

Sve je danas riješeno vrlo brzo na stadionu Dijego Armando Maradona. Prvo je u devetom minutu pogodio Dan Endoj. Stefan Poš je centrirao, a na drugoj stativi je bio spreman švajcarski ofanzivac.

Samo tri minuta kasnije asistent kod prvog gola zatresao je mrežu Napolija. Poslije kornera glavom je pokušao Rikardo Kalafiori, a njegov udarac je u gol skrenuo Poš.

Po prvi put još od 7. marta 2010. Napoli je primio dva gola u prvih 15 minuta prvog poluvremena u Seriji A. Zanimljvo i tada im je to uradila Bolonja – prvo je pogodio Zalajeta u sedmom, a potom Adailton u 12. minutu.

Domaći su imali šansu da se vrate u meč u 21. minutu, ali je udarac Matea Politana iz jedanaesterca odbranio Federiko Ravalja.

Napoli – Bolonja 0:2