Bomba Taliske srušila tim crnogorskog trenera

Igor Jovićević, trener crnogorskih korijena koji u moćnoj ligi Saudijske Arabije predvodi Al Rid, pretprio je poraz na svom terenu od snažnog Al Nasra – bilo je 1:3.

Gosti su u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena stigli do prednosti pogotkom Sadija Manea, da bi samo nekoliko sekundi kasnije domaćin pored gola minusa, ostao i sa igračem manje u polju – crveni karton zaradio je Bander Vaeši.

U nastavku potez utakmice – igrao se 49. minut kada je Anderson Taliska sa 20-ak metara odapeo strijelu koja je bila neodbranjiva za domaćina. Jedan od naljepših golova u proteklih pet kola šampionata Saudijske Arabije. Majstor je Taliska, dokazivao se u dresu Benfike i Bešiktaša, pa čak i u Kini.

A, kakva bi to bila pobjeda Al Nasra da se u listu strijelaca nije upisao Kristijano Ronaldo? Portugalac je zatresao mrežu u 78. minutu za sedmu prvenstvenu recku zbog čega je i najubojitiji strijelac tamošnjeg šampionata.

Al Rid je uspio da ublaži poraz u 89. pogotkom sa bijele tačke Mohameda Fazeira.

Al Nasr nastavlja da juri ka vrhu tabele, ima četiri boda manje od lidera Al Hilala. Sa druge strane Jovićevićev Al Rid je tik iznad opasne zone sa četiri boda.