Bomba Valverdea rastužila Napulj

Prava goleada viđena je večeras na stadionu Dijego Armando Maradona, a Real Madrid je sa 3:2 slavio protiv Napolija.

Počelo je magično za domaćina. Već u 19. minutu poveli su preko Ostigarda. Međutim, do poluvremena je kraljevski klub bio u vođstvo. Prvo je Vinisijus poravnao, a u 34. minutu je Belingem poput buldožera prošao kroz odbranu šampiona Italije i doveo Real u vođstvo.

Englez je tako postao treći igrač koji je pogodio za Real u prve dvije utakmice u Ligi šampiona poslije Kristijana Karembeua (1998) i Kristijana Ronalda (2009).

Ponovo je ekipa Rudija Garsije dobro otvorila poluvrijeme. Nakon samo devet minuta igre u drugom dijelu Zjelinski je izjednačio na 2:2 sa bijele tačke. U 78. minutu viđen je najljepši detalj meča, bomba Valverdea sa nekih 20 metara, lopta udara u prečku i od leđa Mereta završava u mreži Napolija.

Prethodno je u grupi C Braga bila bolja na gostovanju Union Berlinu (3:2).

U grupi D Inter je poprilično rutinski pobijedio Benfiku, 1:0. Jedini gol viđen je 62. minutu, a strijelac za Nerazure bio je Markus Tiram. Sosijedad je ranije u istoj ovoj grupi savladao RB Salzburg u Austriji (2:0).