Borba, ali poraz: Austrija je, ipak, mnogo jača

Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je od Austrije (3:0) u prvom kolu grupe 3 Uefa A lige.

Djevojke koje u ovoj akciji vodi Ivan Tatar borile su se koliko su mogle, na momente djelovalo sasvim dobro na terenu, ali kada se gotovo cijeli meč branite mora doći do pada koncentracije. To je Austrija znala da iskoristi.

Već u 10. minutu domaćin turnira je poveo golom Nikol Ođukvu, a 18 minuta kasnije već je bilo 2:0 kada je pogodila Linda Nater.

Praktično je već tada sve bilo jasno. Crvene djevojke nisu imale snage, niti pravog rješenja u napadu kako bi ugruzilo vođstvo Austrije. I kada se činilo da će to biti konačan rezultat, stigao je i treći pogodak domaće selekcije – Sara Gutman je u 82. minutu stavila tačku na i.

Igrali smo protiv vjerovatno najjače ekipe u grupi i nijesmo razočarali, možemo biti zadovoljni pristupom i borbenošću djevojaka. Očekivano, Austrija je bila dominantna u posjedu loptu, dok smo se mi u većem dijelu meča dobro branili. Ipak, sva tri gola primili smo nakon naših velikih grešaka. Pogotovo se to odnosi na prvi gol, koji je pao iz kornera. Dobra okolnost je što nije bilo povreda, tako da se nadam da ćemo se uspješno oporaviti i odmoriti za naredni meč. Potrudićemo se da ponovo damo svoj maksimum“, rekao je Tatar nakon meča.

Naredni meč naše djevojke igraju u subotu od 13 časova, protiv Danske, koja je na startu igrala 1:1 sa Poljskom.