PREMIJER LIGA / 28. KOLO

Borbeni okršaj na Enfildu bez pobjednika

Susret 28. kola Premijer lige između Liverpula i Mančester sitija završen je bez pobjednika – 1:1.

Nešto bolju igru u prvom poluvremenu Građani su iskoristili u 23. minutu. Kevin de Brujne je brzo izveo korner, a na prvoj stativi potpuno sam je ostao Džon Stons. Defanzivac Sitija je neometan sa par metara smjestio loptu u mrežu domaćina.

Mnoge je ova situacija podsjetila na gol Divoka Origija protiv Barselone na Enfildu u polufinalu Lige šampiona 2019. godine.

Na samom startu drugog poluvremena Redsi stižu do poravnanja. Nejtan Ake je očajno vratio loptu ka Edersonu koji je oborio Darvina Nunjeza, a sudija Majkl Oliver je bez razmišljanja pokazao na penal. Siguran sa bijele tačke bio je Aleksis MekAlister.

Ovakvom ishodu velikog derbija Liverpula i Sitija najviše se raduje treći komponent u borbi za titulu – Arsenal. Tobdžije su sada na vrhu Premijer lige zbog bolje gol razlike od Liverpula iako oba tima imaju po 64 boda. Samo bod manje ima Siti.

Aston Vila – Totenhem 0:4