AZIJA

Bošković na putu ka Ligi šampiona

Bošković i Petrović, Foto: FC Sogdiana

Crnogorska fudbalska javnost dobro pamti Ivana Boškovića koji je u sezoni 2009-10 postigao čak 28 golova u dresu Grblja, rekord koji niti jedan strijelac nije uspio da obori, a najbliži bio je Holanđanin Tajron Konrad sa 26 “recki” u pretprošloj sezoni domaćeg loptanja.

Odavno se Bošković, nakon uspješne igračke karijere, okrenuo trenerskom zanatu i bilježi fantastične rezultate u Uzbekistanu. Sa svojom Sogdijanom osvojio je bod na teškom gostovanju Kizilkumu koji se bori za opstanak – bilo je 1:1. Domaćin je poveo u 73. minutu preko Muhamadalija Gijosova, ali do važnog boda gosti stižu u 93. minutu zahvaljujući Olegu Zotevu.

Inače, za Boškovićev tim danas nije nastupao crnogorski reprezentativac Vladimir Jovović koji se ove sezone isprofilisao u glavnog igrača Sogdijane, ali je dobio poštedu nakon iscrpljujućih mečeva sa Islandom i Velsom u kojima je bio starter. Prvenstveni duel propustio je i nekadašnji ofanzivac Budućnosti Zoran Petrović.

Inače, Boškovićev pomoćnik u Uzbekistanu je nekadašnji strateg Jezera i Rudara Rade Petrović.

Sogdijana odlično gura na crnogorski pogon, trenutno je trećeplasirana, a upravo je to pozicija koja joj garantuje kvalifikacije za Ligu šampiona

Bošković je ranije radio na Tajlandu, a bio je i trener petostrukog šampiona Uzbekistana, Bunjodkora, kluba koj je svojevremeno predvodio Luiz Filipe Skolari, a sa kapitenskom trakom igrao legendarni Rivaldo.