FINALE LIGE EVROPE

Božji sin Lukman doveo Boginju na tron

Fudbaleri Atalante osvojili su Ligu Evrope, i to na kakav način! Tim iz Bergama savladao je do večeras nepobjedivi Bajer Leverkuzen 3:0, a sva tri gola postigao je nevjerovatni Ademola Lukman.

Nije da se baš slutio ovakav rasplet već u prvom poluvremenu, ali finale i jedna utakmica često znaju da donesu pravi spektakl. Ovoga puta on je bio u režiji jednog čovjeka.

Očekivano, Farmaceuti su krenuli sa posjedom u svoju korist, i tako pokušali da nametnu svoj kroz sezonu prepoznatljiv ritam.

Međutim, to je trajalo kratko, tačnije dok se na terenu nije ukazao Lukman.

Posle kornera, lopta se odbila na desnu stranu, a David Zapakosta ju je prihvatio, da bi potom imao odličan prodor u kazneni prostor. Poslao je loptu u srce kaznenog prostora, gdje se kao munja stvorio Lukman i zatresao mrežu Bajera za veliku radost navijača i igrača Atalante.

Držali su Njemci i dalje posjed, ali nije to puno uticalo na igrače Atalante koji su na terenu bili i više nego disciplinovani, i odrađivali perfektno svoje zadatke.

Defanziva je imala otvorene oči, dok su ofanzivci strpljivo čekali svoju priliku, i dočekali je. Igrao se 28. minut kada je danas inspirisani Lukman ponovo postigao gol, i to kakav.

Primio je loptu na 25 metara Nigerijac, poprilično lako prošao Granita Džaku da bi zatim poslao perfektnu loptu u donji desni ugao gola Bajera.

Mogao je do poluvremena Bajer do gola kada je Alehandro Grimaldo pokušao da lobuje Huana Musa koji je napustio gol liniju. Međutim, čuvar mreže italijanskog tima uhvatio je “živu” loptu i tako sačuvao veliku prednost svog tima pred drugih 45 minuta.

Alonso je ostao pri svom stavu, pokušao da kroz igru dođe do gola, kao što su nebrojeno puta ove sezone uspijevali da preokrenu veliki zaostatak u svoju korist.

Večeras je očigledno tome stao kraj, jer njemački tim nije bio konkurentan uprkos posjedu. Očajnički je počeo da mijenja Španac, ali ni to nije donijelo apsolutno nikakvu promjenu na terenu, a ono što se desiti u 75. minutu pečatiraće sudbinu, do večeras Nepobjedivih.

Lukmana kao da je neko večeras dotakao čarobnim štapićem, a on je sve što mu je večeras dato iskoristio. Sada je opet imao solo minijaturu, posle driblinga je izbacio čuvara, a onda je iz kaznenog prostora zakucao loptu u dalji ugao. Nigerijac je tako ispisao istoriju kao prvi igrač u finalima Lige Evrope koji je postigao het-trik.

Znali su toliko puta ove sezone Njemci da se vrate iz ponora i da pobijede, ali tri gola zaostatka protiv savršeno ukomponovnog tima bila su nemoguća za stići, pa se Atalanta zasluženo okitila najvećim trofejem u svojoj dugoj istoriji.