LIGA ŠAMPIONA / 2. KOLO

Brest uništio Salzburg, remi u Njemačkoj

Fudbaleri Bresta nastavili su da oduševljavaju u Ligi šampiona. Francuska ekipa savladala je Salzburg 4:0 u gostima. To je drugi trijumf iz dva meča, nakon što su na startu bili bolji od Šturma 2:1.

Brest je poveo u 23. minutu. Ludovik Ažurkue je sjajno pronašao Abdulaha Simu, a senegalski napadač je postigao drugi gol u elitnom takmičenju, nakon što je tresao mrežu i protiv Šturma.

Domaći su pokušavali da smanje, da bi uslijedi novi šok. Lopta se u šesnaestercu Salzburga odbila do Mahdija Kamare, a on je zakucao u gol za 0:2 u 66. minutu. Sima je nastavio utakmicu iz snova, našao se na pravom mjestu nakon odbrane golmana Janisa Biasviha, za nestvarnih 0:3.

Salzburg je bio u potpunom nokdaunu, a to je iskoristio Matijas Pereira Laže, preciznim udarcem na isteku 75. minuta za velikih 0:4.

Brest će u narednom kolu dočekati Bajer Leverkuzen, a Salzburg ekipu Dinamo Zagreba.

Na meču Štutgarta i Sparte iz Praga viđen je remi, 1:1. Domaći su poveli u 7. minutu. Enco Milo je glavom sproveo loptu u mrežu, nakon centaršuta Maksimilijana Mitelštada. Česi su poravnali u 32. minutu preko Kana Kairinena, nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca.

Do kraja nekoliko dobrih šansi na obje strane. Milo je bio blizu da postigne novi gol, ali je sjajno intervenisao Piter Vindal. Za Spartu je aktivan bio Veljko Birmančević, ali iz nekoliko prilika nije mogao do gola. Do kraja su pokušavali raspoloženi Milo, Angelo Stiler, ali je ostalo 1:1.

Sparta je osvojila četvrti, Štutgart prvi bod. U narednom kolu tim iz Praga ide Mančester sitiju, dok Njemci gostuju Juventusu.