Brnović: Bili smo spretniji i srećniji

Nenad Brnović (foto: Dejan Lopičić)

Nisu fudbaleri Sutjeske imali sreće u crnogorskom šampionatu, titula je Nikšićanima izmakla zbog lošijeg međusobnog skora u odnosu na Budućnost, ali su zato bili miljenici Fortune u najmasovnijem takmičenju. Fudbaleri sa stadiona kraj Bistrice su u finalu Kupa Crne Gore savladali Arsenal nakon jedanaesteraca. Zahvaljujući remek djelu Sahlija iz slobodnjaka u 27. minutu Nikšićani su dugo vodili. Odbrana je smušeno reagovala u 84. minutu, dozvolila Ćetku Manojloviću da iz već izgubljene situacije zatrese mrežu i poravna na 1:1. Sudbina je ipak htjela da mladi trener Nenad Brnović prvi trofej kao trener osvoji u svom rodnom gradu.

Prezadovoljni smo. Već u prvoj seniorskoj sezoni osvojio sam Kup. Zadovoljan sam peharom, ali prije svega time kako smo izgledali, pogotovo u prvom poluvremenu. Prekid zbog kiše nas je poremetio. Nismo nakon pauze bili ista ekipa. Povukli smo se, odustali od igre koja nas je krasila u prvom poluvremenu. Kažnjeni smo primljenim golom. U produžecima smo ponovo bili bolji iako nismo stigli do gola. Penali su rulet, bili smo spretniji i srećniji od Arsenala i osvojli Kup“, rekao je Brnović nakon meča u kamere Javnog servisa.

Osvajanje Kupa je svojevrsna satisfakcija za Nikšićane, pošto su titulu šampiona države izgubili zbog lošijeg međusobnog skora u odnosu na novog prvaka, Budućnost.

Moramo biti zadovoljni, kada sam preuzeo klub imali smo samo par bodova. Uprava je zahtijevala da obezbijedimo izlazak u Evropu, što smo uradili četiri kola prije kraja prvenstva. Borili smo se do poslednjeg minuta sezone za titulu. Presudio je međusobni skor u korist Budućnosti. Gurali smo na dva fronta sa ne baš dubokim rosterom i sa obzirom na sve probleme mislim da je ovo odlična sezona Sutjeske“.

Sutjeska će u narednoj sezoni predstavljati našu zemlju u Ligi konferencija.

Primarni cilj nam je da popravimo utisak iz prethodnih evropskih izleta. Dosta toga zavisi od žrijeba. Viodjećemo koga ćemo izvući. Ko god da nam bude rival nećemo biti favoriti, ali ukoliko kostur ekipe ne pretrpi velike promjene, možemo se nadati prolasku makar prvog kola“, zaključio je Brnović.