Brnović: Falio nam je završni pas, nije lako probiti ekipu koja se brani sa 10 fudbalera

Brnović (foto: Dejan Lopičić)

Crnogorski klupski fudbal je pao na niske grane. Navikli smo da našim klubovima lekcije dijele Islanđani i Farani, tako da nije iznenađenje kada se viceprvak muči protiv amatera iz San Marina. Sutjeska u prvom meču kvalifikacija za Ligu konferencija nije morala da brine za svoju mrežu protiv Kosmosa. Gosti na “DG areni” nisu ni pokušali da napadnu, ali su Nikšićani imali problema u napadu, nisu mogli da otključaju “bravu” gostiju sve do 79. minuta, kada je iskusni Božo Marković postigao jedini gol na meču i olakšao vrelu julsku noć treneru Nenadu Brnoviću.

Imali smo dvije šanse u prvom poluvemenu i da smo iskoristili makar jednu ne bi se Kosmos ovako branio. Znali smo da nas čeka dupli blok, formacija rivala 5-4-1, da nećemo lako probijati, da šanse moramo da iskoristimo – nismo u tome uspjeli. Nisam zadovoljan kako smo igrali u prvom poluvremenu, lopta je morala brže da ide. U drugih 45 minuta smo bili konkretniji, postigli smo jedan gol, trebali smo više“, rekao je Brnović za RTCG.

Trener Sutjeske nije bio iznenađen razvojom situacije na terenu.

Kao što smo rekli u najavi, ni malo lak protivnik, nije lako probiti 10 igrača iza lopte i fenomelnog golmana, ali vjerujem da ćemo proći u San Marinu“.

Nikšićani u revanšu neće braniti stečenu prednost već će napasti slabašnog rivala. Zna Brnović šta mora biti bolje.

Idemo na pobjedu, falilo je večeras protiv duplog bloka rivala malo više šuteva, tek na kraju je prečku pogodio Marković, zatim je i Simić oprobao šut. Fudbaleri Kosmosa su se dobro branili, skakali na bočne lopte, dok je nama falio završni pas. To su neke stvari koje moramo popraviti. Trebalo bi da više guramo loptu, a ako ne stvorimo situacije za proigravanje, da više šutiramo sa poludistance“, dadao je Brnović.

Dragan Grivić je u prvom poluvremenu imao kolosalnu šansu, ali nije uspio da zatrese mrežu glavom.

Težak posao, što smo i očekivali prije meča. Znali smo da će protivnik da stane u defanzivni blok, bilo je teško probiti, ali na kraju, hvala Bogu uspjeli smo da slavimo. Mogli smo da pobijedimo i ubjedljivije, ali pobjedi se ne gleda u zube“, rekao je Grivić.

Trenutak kada je Grivić glavom šutirao pored gola (foto: Dejan Lopičić)

Bek Sutjeske očekuje da će on saigrači proći Kosmos i izaći na megdan pobjedniku dvomeča između Santa Kolome iz Andore i Penibonta iz Velsa (prvi meč 1:1).

Ne bi trebalo da strijepimo od Kosmosa. Ipak, vidjeli ste da dobro stoje na terenu i da su opasni iz kontre. Nadam se da ćemo defanzivno odigrati kako treba i sačuvati prednost“, dodao je Grivić.