PORAZ BUDUĆNOSTI U GOLEADI

Brnović protiv Zaglebja vidio gdje škripi, položen ispit iz karaktera

Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Zaglebje Lubina rezultatom 3:4 u drugoj prijateljskoj utakmici u Sloveniji.

Iz redova crnogorskog šampiona su poručili da su dominirali većim dijelom meča, a da je protivnik pogađao nakon njihovih grešaka iz kontranapada.

Utakmicu su propustili lakše povrijeđeni Milan Vukotić, ni Oliver Šarkić nije igrao, dok je u ranoj fazi meča izašao Petar Grbić zbog udarca.

Dešava nam se drugu utakmicu zaredom da primimo tri gola, sada četiri, što apsolutno nije dobro. Međutim, pokazali smo, makar u prvih pola sata igre, da smo bolji rival, imali prečku, još dvije stopostotne šanse, ali primamo golove nekako dosta naivno”, rekao je šef stručnog štaba Budućnosti, Ivan Brnović nakon utakmice.

Dvije dobre prilike Budućnost je propustila u 8. minutu. Ognjen Gašević je izveo korner, pojačanje iz Sutjeske, Dragan Grivić glavom pronašao Adnana Orahovca, kome je golman “skinuo” čist gol. Iz prekida sa druge strane, centrirao je Bulatović, a Bojović pogodio prečku.

Dok su Podgoričani diktirali ritam, sijevnula je kontra Poljaka sa lijeve strane u 13. minutu i na drugoj stativi je za 1:0 pogodio Pienko. Kurminovski je praktično identičan pogodak postigao na isteku pola sata igre, par sekundi nakon što je Bojović zaprijetio udarcem sa distance.

Mijatović je u finišu prvog dijela odbranio zicer, ali nemoćan je bio u 51, nakon nove kontre protivnika i pogotka Radvanskog.

I sada smo dva gola primili iz centralnih pozicija šutevima sa desetak metara. To je nešto na čemu definitvno moramo da radimo“, jasan je Brnović.

Od tada do kraja utakmice, pitao se samo Plavi tim.

Ivanović je u 60. minutu sa dvadesetak metara prelijepo pogodio nakon asistencije Brnovića, a reprezentativni vezista je u istom minutu prenosnom loptom pronašao Bojovića koji je bio neumoljiv za 3:2.

Od 65. šansu su dobili plavo-bijeli “dječaci”, vršili su konstantan pritisak. Camaj je udarcem sa 16 zamalo pogodio (golman mu odbranio), Brajović je nakon povratne Mirkovića gađao tik iznad prečke, a Ðukanović je iskoristio presing Vukovića, sjajno otvorio nogu i pogodio sa desetak metara za 3:3 u 75. minutu.

Plavo-bijeli su pritiskali, napadali, jurili, željeli trijumf, ali je Voznijak u 83. poentiralo iz centaršuta sa desne strane.

Mislim da smo u drugom dijelu tek diktirali ritam, prvo je ekipa koja je počela napravila reakciju, pokazala karakter, a onda su momci koji su ušli dominirali protiv iskusne ekipe“, poručio je Brnović, koji je poentirao:

Nije dobro što smo primili sedam golova na dvije utakmice, ali vidjeli smo gdje naš škripi. Postoji intencija da igramo brzo i napadački što je dobro, a čini se i da rastemo kao tim. Možda to rezultat ne pokazuje, ali optimista sam jer mogu da budem zadovoljan utakmicom protiv Zaglebja iako to rezultat ne govori“, rekao je Brnović, koji se nada da povreda Grbića nije ozbiljnije prirode.

Budućnost je utakmicu protiv Zaglebja počela u sledećem sastavu:: Mijatović, Grivić, Orahovac, Adžić, Gašević, Bulatović, Brnović, Bojović, Ivanović, Grbić (3. Savović), Perišić.

Od 65. minuta do kraja utakmice igrali su: Domazetović, Vukanić, Dakić, Tomašević, Vuković, Mirković, Brajović, Đukanović, Camaj, Jovanović, Kostić.