Bubanja junak pobjede nad Hrvatskom

"Hrabri sokolići" uzvratili Hrvatskoj, Foto: FSCG

Nakon poraza 3:2 prije dva dana, mlađa kadetska selekcija Crne Gore (U16) uzvratila je Hrvatskoj 1:0 u revanšu odigranom takođe na Trening kampu FSCG-a.

“Hrabri sokolići” slavili su pogotkom igrača Budve Viktora Bubanje, koji je realizovao jedanaesterac u 79. minutu, a koji je skrivio Roko Mijatović nad Darvinom Đukićem.

Gosti su od 70. minuta igrali sa igračem manje, jer je dva žuta kartona dobio Šime Perko, a što je Crna Gora iskoristila i trijumfovala.

Posmatrajući ekipu Hrvatske u prvoj utakmici, znali smo da nas čeka još teži meč. Bilo je potrebno oporaviti dječake za jedan dan, pa smo za ovaj meč osvježili ekipu sa sedam novih igrača u startnoj postavi. Moramo biti realni, izuzetno kvalitetna ekipa gostiju imala je više izglednih prilika za postizanje gola. Ipak, dali smo maksimum u ovom trenutku, iako momci iza sebe imaju desetak iscrpljujućih dana“, rekao je selektor Crne Gore Minja Ljumović

Uprkos pobjedi, selektor Ljumović svjestan je da igra mora biti bolja.

“Igrom ne možemo biti u potpunosti zadovoljni, ali pobjedom protiv ovako kvalitetnog rivala moramo biti zadovoljni. Igrač više na terenu u posljednjih petnaestak minuta olakšao nam je da budemo slobodniji u fazi napada, što smo i iskoristili da postignemo gol za pobjedu“, zaključio je Ljumović.

Naši igrači, rođeni 2008, imali su još nekoliko prilika za gol. Nakon slobodnog udarca člana Budve Đorđa Fabrisa umalo je autogol postigao Šime Perko. Takođe, u posljednjem napadu na utakmici igrač Budućnosti Vuk Pavićević odapeo je na prazan gol sa 40-ak metara, ali nije bio precizan.

CRNA GORA – HRVATSKA 1:0

Viktor Bubanja 79′ penal

Trening kamp FSCG, Podgorica. Sudija: Mladen Gospić (Crna Gora). Žuti karton: Andrej Kartal (Crna Gora). Crveni karton: 79′ Šime Perko, dva žuta kartona (Hrvatska

Crna Gora: Edin Lekić, Aleksa Perišić (od 64. David Maraš), Andrija Anđelić (od 64. Novak Fatić), Matija Jovanović (od 53. Đorđe Fabris), Lazar Savović (od 60. Darvin Đukić), Radovan Zečević (od 41. Stefan Delić), Lazar Vuksanović (od 41. Aleksandar Radulović), Lazar Kojičić (od 64. Ognjen Sekulić), Pavle Roćenović (od 60. Viktor Bubanja), Nenad Miranović (od 53. Andrej Kartal), Petar Ražnatović (od 53. Vuk Pavićević).
Selektor: Minja Ljumović.

Hrvatska: Emanuel Ramljak, Antonio Bejdenegl, Leon Jakirović, Jona Ježić (od 41. Filip Bokan), Roko Mijatović, Bruno Mišura (od 53. Paul Antić), Frano Mahorovičić (od 53. Luka Hrvojević), Lukas Murica (od 68. Matija Kablar), Nikola Radnić, Kristijano Matej Tomić (od 53. Šime Perko).
Selektor: Sreten Ćuk.