1. CFL / 30. KOLO

Budućnost iskoristila poraz Dečića – vodeći opet izjednačeni

Budućnost i Dečić su bodovno poravnati na vrhu tabele! Tuzani su poraženi od Petrovca 2:1, a Plavi su nakon preokreta savladali Rudar u Podgorici 3:1 za prvu pobjedu Ivana Brnovića na klupi Podgoričana.

Šest kola prije kraja Dečić ima bolji međusobni skor…

Rudar je poveo evrogolom Andrije Bulatovića, a Budućnost preokrenula preko Ivana Bojovića i Stefana Almeide.

Prvu šansu imala je Budućnost, ali je Đorđe Despotović loše uhvatio volej i poslao loptu preko gola.

Rudar je poveo u 13. minutu fantastičnim pogotkom Andrija Bulatović. Sve je sam odradio omladinski reprezentativac Crne Gore, oslobodio se Miloša Raičkovića i sa ruba šesnaesterca fenomenalnom dijagonalom pogodio ugao ispod kojeg se spajaju prečka i stativa. Jedan od najljepših golova sezone.

Opasno je potom sa 12 metara spoljnim dijelom stopala zaprijetio Dušan Živković, a Bulatović bio blizu drugog gola sredinom poluvremena, ali je Petar Sekulović izblokirao šut.

Budućnost je donekle uspjela da uspostavi kontrolu i zahvaljujući najiskusnijem fudbaleru izjednačila. Petar Grbić je oduzeo loptu rivalu na 40-ak metara od gola, povukao kontranapad i poslužio Ivana Bojovića koji precizno završava akciju u drugom minutu nadoknade.

Preokrenula je Budućnost u 59. minutu iz jako lijepe akcije. Igor Ivanović je dugom loptom pronašao Ognjena Gaševića lijevi bek ubrzao za Despotovića, iskusni napadač odigrao povratni pas za Miloša Brnovića, a novopečeni reprezentativac pronašao Stefana Almeidu – Brazilac pogađa efektno, lopta se odbila od stative.

Idealnu šansu da riješi utakmicu u 67. minutu imao je Grbić nakon što je ispala lopta iz ruku golmanu Milisavu Vuksanoviću, ali je kapiten Budućnosti glavom šutirao pored gola.

U 79. minutu Plavi stiẓ̌u do kapitalnih 3:1. Kombinovali si Ivanović i Almeida, a nespretno loptu u sopstvenu mrežu šalje Simo Popović.

Isti rivali igraće u srijedu, takođe u Podgorici, prvi meč polufinala Kupa.

Jedinstvo – Jezero 2:0 (1:0)