KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJA

BUDUĆNOST – MALIŠEVA 3:0 Grbić kapitenski, Grivić “ulovio” Veljija, Perišić potvrdio fudbalski gen

Konačno uspješna noć za crnogorski klupski fudbal. Nakon podviga Mornara u Tbilisiju i Budućnost je pobjedom nad Mališevom pod Goricom 3:0 (1:0) izborila plasman u drugu rundu kvalifikacija za Ligu konferencija, gdje je čeka bugarski CSKA 1948 iz Sofije.

Vidjelo se u prvom poluvremenu prvog meča između ekipa trenera Kide Ćendrima i Ivana Brnovića, da je naš najtrofejniji klub bolji takmac. Večeras smo se međutim uvjerili koliko je plavo-bijelima u prvom meču nedostojao Petar Grbić. Kapiten je na najvećem crnogorskom stadionu odigrao kapitenski 65 minuta i bio najzaslužniji što su Podgoričani preskočili prvu evropsku prepreku.

Šef stručnog štaba Budućnosti, Brnović, najavio je napad od prvog minuta i održao je obećanje.

Već na startu je nakon centaršuta Ognjena Gaševića, Milan Vukotić glavom šutirao pored gola.

Uzvratio je u 13. minutu Drilon Hazrolaj, kada je iskosa pogodio spoljni dio mreže.

Sve do odlaska na odmor bilo je u znaku Plavih. Već u 14. minutu Igor Ivanović je tukao po zemlji, lopta prošla kroz “šumu nogu”, među kojima i kapitena Grbića pred golom, zakačila štopera gostiju i završila u korneru.

Igrao se 20. minut kada je Vukotić šutirao pravo u čuvara mreže Mališeve.

U 32. minutu šou Grbića i pogodak Ivanovića. Kapiten Budućnosti je probio po lijevoj strani, probacio loptu kroz noge Agonu Džaki, a Ivanoviću je preostalo da je sa gol linije ubaci u mrežu.

Tek što je su se fudbaleri oba tima vratili iz svlačionica, Donart Vitija je u želji da centrira nezgodno poslao loptu, koja je padala pod prečku, ali je oprezni Milan Mijatović izbio preko gola.

Što nije uspio Vitija jeste na drugoj strani Dragan Grivić u 67. minutu. Desni bek Budućnosti je sa svog “radnog mjesta” poslao parabolu pod prečku i “ulovio” u mrežu golmana kluba iz Podujeva, Hadisa Veljija.

Grivić strijelac drugog gola. Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Gosti su nakon toga bacili sve karte na napad, ali su Plavi odlično kontrolisali dešavanja na terenu i bili opasniji. Andrija Bulatović je u 82. minutu iz slobodnog udarca namučio čuvara mreže Mališeve.

Sudbinu gostiju zapečatio je Vladimir Perišić prelijepim golom u 88. minutu. Reprezentativac Miloš Brnović je iskoristio veliki prostor na sredini terena, uposlio momka koji je 13 minuta ranije ušao u igru, a sin nekadašnjeg fudbalera Budućnosti, sadašnjeg selektora omladinske reprezentacije, Gorana, zalomio rivala i sa 20 metara pogodio malu mrežu za konačnih 3:0.

Perišić je potvrdio fudbalski gen i u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je nakon odlične akcije sa Lukom Mirkovićem, fintom poslao čuvara na travu, ali je Velji odbranio njegov udarac.