Budućnost na pauzu odlazi kao lider

Fudbaleri Budućnosti su u Bijelom Polju savladali Jedinstvo rezultatom 4:1 (3:1) i kao lideri crnogorskog šampionata odlaze na reprezentativnu pauzu.

Oba tima su otvoreno, bez garda, izašla na teren Gradskog stadiona.

Domaći su prvi zaprijetili. U 8. minutu je Andrej Cvijović dobro šutirao sa 17 metara, Đorđije Pavličić odbranio.

Plavo-bijeli su uzvratili tri minuta kasnije. Ognjen Gašević je šutirao po zemlji, Vasilije Adžič preskočio loptu koju je Sergej Joksimović vrhovima prstiju odbio u korner. Poslije ubacivanja iz ugla, Adnan Ohrahovac se u stilu rukometnog pivota zagradio na dva metra od gola i doveo goste u vođstvo.

Mogao je u 20. minutu Danis Kolić da izjednači rezultat, ali je Pavličić odbranio njegov udarac sa sedam metara.

Samo 60 sekundi kasnije izabranici Mladena Milinkovića su udvostručili prednost. Petar Grbić je spoljnom pronašao Vasilija Adžiča, Joksimović je izletio van šesnaesterca, zatim uspio da se vrati u svoj kaznenni prostor. Međutim, Adžić je bio neumoljiv.

U 24. minutu je Mladen Kovačević uhvatio polumakazice, Pavličić “izvadio” loptu ispod prečke.

Prvijenac u dresu Budućnosti u 30. minutu je postigao Tonći Mujan. Odbrana Bjelopoljaca je bila nesigurna, Balša Sekulić je na lijevoj strani šesnaesterca petom vratio loptu hrvatski internacionalcu, a ovaj je po zemlji poslao u bliži ugao za 0:3.

Počasni gol, Jedinstvo je postiglo u 36. minutu. Bila je to majstorija Cvijovića.

Mogla je i Budućnost do četvrtog gola već u prvom poluvremenu – Sekulić je sa peterca glavom pogodi stativu.

Izabranici Vuka Bogavca su bili agilniji i na startu drugog poluvremena. Dva minuta nakon pauze Uroš Ignjatović i Pavličić se nisu najbolje snašli, Kolić je šutirao sa ivice šesnaesterca a odbitak završio tik pored stative. Bjelopoljci su imali korner nakon kojeg su pogodili stativu.

Odgovor Budućnosti, tačnije Grbića brzo je stigao. Iskusni ofanzivac je u 59. minutu sa lijevog ćoška šesnaesterca poslao loptu po zemlji u bliži ugao za konačnih 4:1.

Do kraja meča su iskusni napadač Jedinstva Žarko Korać i fudbaleri Podgoričana Adžić i Ivan Bojović imali izgledne prilike – golmani Pavličić i Joksimović su odlično reagovali.