Budućnost osvojila Bijelo Polje, još jedna pobjeda do rekordne titule šampiona

Još pobjeda nedostaje Budućnosti za titulu. Foto: FSCG

Budućnost je napravila još jedan korak prema rekordnoj šestoj tituli šampiona Crne Gore.

Sastav Miodraga Džudovića pobijedio je Jedinstvo u Bijelom Polju – 3:1 u 34. kolu CFL-a i dva kola prije kraja zadržao tri boda prednosti ispred Sutjeske. S obzirom da je podgorički sastav međusobno bolji od suparnika iz Nikšića, u sljedećem kolu 20. maja pod Goricom protiv Jezera Budućnost bi pobjedom ovjerila pehar državnog prvaka.

Već u četvrtom minutu gosti iz glavnog grada poveli su u Bijelom Polju. Jovan Dašić je odložio loptu na nekih 16 metara za Vasilija Terzića, koji je odapeo i sjajno pogodio za 0:1 i drugi pogodak u sezoni.

Šest minuta kasnije bilo je 0:2 – Terzić je iz kornera na drugu stativu pronašao Marka Simića, a on matirao domaće i potpisao četvrti gol u prvenstvu. To je njegov treći pogodak u posljednjih šest utakmica.

Uprkos dva gola minusa, Jedinstvo se nije predalo te je uspjelo da smanji rezultat u 45. minutu. Prekršaj na sredini izveden je na brzinu, nakon čega se kapiten Haris Banda prikrao se s desne strane iza leđa kapitena Petra Grbića i znalački pronašao prvi ugao.

To je prvi gol Bande ove sezone u Prvoj crnogorskoj ligi.

Međutim, u 93. minutu gosti su stavili tačku na i. Marko Mrvaljević izašao je u zicer i matirao Sergeja Joksimovića za konačnih 1:3 i svoj šesti ligaški pogodak.

Interesantno, bio je ovo 23. duel Budućnosti i Jezera. Plavo-bijeli su ostvarili 19. pobjedu, uz četiri remija i bez ijednog poraza od bjelopoljskog sastava do sada.

Dakle, da ponovimo – Budućnost u sljedećem kolu dočekuje Jezero i pobjeda joj donosi titulu, a potom gostuje Mornaru 24. maja u posljednjem kolu.

Sa druge strane, Jedinstvo, koje dijeli treće mjesto sa Dečićem i tivatskim Arsenalom, u sljedećem kolu ide na noge upravo Tuzanima, a na kraju dočekuje Rudar.